понедельник, 18 мая 2020 г.

18.05.2020. Лекція №11. Тема: Україна у міжнародному просторі

Завдання для І курсу
Доброго дня, шановні студенти!

Лекція № 11.  Тема: 
 Україна у міжнародному просторі 



Нагадую за реферати, реферат № 1 вже не приймаю , 
реферат № 2  приймаю до 31.05 ( включно). 


ВАЖЛИВО!!!   Підготуватися до КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ ( яка відбудеться 25.05.2020 р.) повторити з § 1 по 45, ось силка: https://pidruchnyk.com.ua/1184-geografiya-10-klas-boyko.html

          
Дуже уважно переглядайте зразок реферата, який я Вам надавала, не забуваємо за титуьний аркуш, зміст, вступ,  підпункти, висновки, список літератури, нумерацію сторінок, якщо щось не зрозуміло пишіть на електронну пошту:  koptevatania36@gmail.com - 
                                          Звертаю на це Вашу УВАГУ, дуже багато помилок!!!

 Не забуваємо, що всі письмові роботи та лекційний матеріал фотографуємо і відправляємо на електронну пошту koptevatania36@gmail.com (пишемо прізвище та групу)
 А також всі лекції та практичні роботи повинні міститися у робочому зошиті. 

Отже,  сьогодні  вивчаємо нову тему, яка безпосередньо пов`язана з Україною 

Незабуваємо за номенклатуру та субрегіони. 





Дата: 18.05. 2020 р.                     Здати  до 24.05. 2020 р.

Вступ. 1.Міжнародне співробітництво
Міжнародна організація — це об’єднання трьох і більше незалежних держав, їхніх урядів, міжурядових або громадських співтовариств, спрямоване на вирішення певних спільних питань чи реалізації проектів.
Міжнародна неурядова організація організація, що діє на міжнародному рівні незалежно від будь-якого уряду, створена фізичними та / або юридичними особами різних держав для досягнення певних цілей, не пов'язаних з отриманням комерційного прибутку. Це наприклад Міжнародний комітет Червоного Хреста, Міжнародний олімпійський комітет.
На сьогодні Україна, за даними Міністерства зовнішніх справ (МЗС), є учасницею понад 90 як міжурядових, так і неурядових міжнародних організацій. Згідно зі статтею 106-ою Конституції України, керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави здійснює Президент України. Нас приймають до складу престижних об’єднань, зокрема до Ради Європи, Міжнародного валютного фонду та Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Ми підписали документи про співробітництво та партнерство з Європейським Союзом, Організацією Північноатлантичного договору, Західноєвропейським Союзом (ЗЄС). Особливе місце посідає співробітництво з Організацією Об’єднаних Націй.
2.Зовнішні економічні зв’язки України
Міжнародні економічні відносини — відносини, які виникають та існують між людьми з різних країн із приводу виробництва, обміну і споживання товарів, послуг та ідей на основі міжнародного поділу праці, в умовах безмежності людських потреб і обмеженості ресурсів.
Напрямки зовнішньоекономічної діяльності України тісно переплетені з зовнішньополітичним курсом країни. Це співробітництво із сусідами та провідними кранами світу.
Найбільшою складовою міждержавних зв‘язків є зовнішня торгівля товарами та послугами.  
Основні складові українського експорту: продукція сільського господарства та харчової промисловості (41,2 %), чорні метали й вироби з них (23,2 %), продукція машинобудування (11,4 %), мінеральні добрива, хімікати. Головні партнери з експорту: країни Азії (Туреччина, Китай, Індія), країни ЄС (Італія, Польща, Німеччина, Іспанія).
Основні складові українського імпорту: машини й транспортні засоби (30,1 %), мінеральна сировина (24,5 %), зокрема паливні ресурси (природний газ, нафта, нафтопродукти), товари хімічної та легкої промисловості, бавовна, папір, цитрусові, чай, кава тощо. Головні партери з імпорту: країни ЄС (Німеччина, Польща, Угорщина, Італія), а також Китай, Білорусь, США, Росія.
Структура торгівлі послугами характеризується значною перевагою транспортних послуг в експорті (55,1 %), особливо трубопровідного транспорту. Останнім часом помітного розвитку набули послуги у сфері ІТ-технологій.
У структурі імпорту послуг виділяють фінансові послуги з кран Європи та Азії.
Україна має експортноорієнтовану економіку, яка сильно залежить від збуту головних товарів на відповідних іноземних ринках.
 Більшість зовнішньоекономічних відносин держави зосереджено у межах Європи. Зросло значення Китаю у торгівлі товарами.
Україна визначила європейську інтеграцію головним пріоритетом свого розвитку.
ТНК, що діють в Україні, представляють харчову, нафтогазову та тютюнову промисловості (Брітіш Петролеум, Нестле, Макдональдс, Філіпп Моріс та ін.)

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:


1.підручник, опрацювати § 44- 45 (ст. 244 - 254), ось силка: https://pidruchnyk.com.ua/1184-geografiya-10-klas-boyko.html
2. вивчити теоретичний матеріал лекції, занотувати у робочий зошит та відправити на  електронну адресу: koptevatania36@gmail.com
3. виконати завдання 2 , 3,4  (ст.248) та завдання 3,4,5   ( ст. 254); письмово у робочому зошиті.
4. переглянути презентації , ось силка: https://www.youtube.com/watch?v=QJou8PYWMh8 та записати головне у робочий зошит. 
5. Підготуватися до КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ ( яка відбудеться 25.05.2020 р.) повторити з § 1 по 45, ось силка: https://pidruchnyk.com.ua/1184-geografiya-10-klas-boyko.html

Всі письмові роботи  відправляємо на електронну пошту koptevatania36@gmail.com Не забуваємо про здачу номенклатури.

Бажаю успіхів! 


                                                 

Комментариев нет:

Отправить комментарий